CERTIFIKOVANÝ PARTNER POHODA

FAKTURUJEME V APLIKACI mPOHODATvůrce jednoho z nejoblíbenějších českých ekonomických a informačních systémů POHODA, kterým je Jihlavská firma STORMWARE s.r.o., před časem rozšířil svoji nabídku produktů o novinku, mobilní fakturaci mPOHODA. Pro řadu uživatelů se tak konečně nabízí způsob, jak jednoduše fakturovat kdykoliv, kdekoliv a navíc zdarma.

Pro koho je aplikace mPOHODA určena?

Pokud jste živnostník a pracujete v terénu, mPOHODA vám umožní vystavit zákazníkovi fakturu, ten ji má ihned ve své emailové schránce, odkud si ji může vytisknout a díky synchronizaci se systémem POHODA ji má ihned k dispozici i vaše účetní. Pokud jste účetní a vaši klienti dosud fakturovali např. v Excelu, aplikace mPOHODA vám ušetří čas. Díky jednoduchosti a snadnému ovládání ji může využít opravdu každý. Excel tak mohou vaši klienti bez obav vyměnit za mPOHODU a nebudete už tak muset každou fakturu přepisovat.

Aplikaci mPOHODA můžete využít opravdu kdekoliv. K dispozici je totiž ve dvou verzích. Webová verze umožňuje pracovat jednoduše online prostřednictvím webového prohlížeče ve všech možných operačních systémech (MS Windows, MAC OS X, Linux), mobilní verze je pak určena speciálně pro tablety a chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS, na kterých umožňuje fakturaci dokonce v režimu offline. Pro fakturování tak není nutné připojení k internetu.

Co všechno mPOHODA nabízí?

Kromě vystavování faktur také adresář odběratelů a ceník nejčastěji fakturovaných položek. Synchronizace s ekonomickým a informačním systémem POHODA? Žádný problém. Faktury vystavené v aplikaci mPOHODA jsou ukládány na váš uživatelský účet, odkud jsou následně synchronizovány do systému POHODA. Ruční přepisování dokladů tak zcela odpadá. Adresář je mezi aplikací mPOHODA a systémem POHODA synchronizován obousměrně. Díky tomu si můžete vybrané odběratele snadno přenést ze své POHODY do mPOHODY, nebo naopak nové odběratele z mPOHODY do POHODY. Přenos skladových zásob je pak podporován jednosměrně a to z POHODY do mPOHODY, kde synchronizované zásoby uvidíte v sekci Ceník.

Jak začít fakturovat v aplikaci mPOHODA?

První krok bude směřovat na webovou stránku aplikace, která ve své horní části obsahuje tlačítko pro registraci. Registrace je bezplatná a zabere minimum času. Po prvním přihlášení mPOHODA nabídne intuitivní uživatelské rozhraní, které vás provede počátečním nastavením, tedy vytvoření nové firmy, nastavení bankovního účtu, nastavení výchozích hodnot pro fakturaci (splatnost, formy úhrad, výchozí text na dokladech… ) a nastavení výchozího textu e-mailových zpráv. To je vše, nyní můžete začít vystavovat faktury, přidávat nové položky do ceníku nebo pracovat s adresářem odběratelů.

Pokud si budete chtít aplikaci mPOHODA propojit s ekonomickým a informačním systémem POHODA, je to jednoduché. V systému POHODA otevřete agendu Nastavení/Globální nastavení, kde přibyla nová záložka mPOHODA. Na této záložce povolíte komunikaci s aplikací mPOHODA, vyplníte své přihlašovací údaje a celé nastavení uložíte. Komunikaci pak můžete ihned otestovat kliknutím na tlačítko Test připojení. Nyní můžete začít synchronizovat data a to pomocí povelu v nabídce Soubor/Datová komunikace/mPOHODA.

Nově vystavené faktury a noví odběratelé jsou z aplikace mPOHODA do systému POHODA synchronizovány automaticky. Pokud budete chtít naopak přenést některé své odběratele ze systému POHODA do aplikace mPOHODA, stačí takovýmto odběratelům v agendě Adresář systému POHODA přiřadit příznak Synchronizováno s mPOHODA a to prostřednictvím stejnojmenného povelu v nabídce Záznam. Při následné synchronizaci se pak takto označení odběratelé přenesou do adresáře aplikace mPOHODA. Stejným způsobem pak můžete přenést také vybrané skladové zásoby do ceníku mPOHODY.

mPOHODA pro Android a iOS

Aplikace mPOHODA nabízí také variantu pro chytré mobilní telefony a tablety vybavené systémem Android nebo iOS, kde navíc oproti webové variantě umožňuje fakturaci i v režimu offline. Aplikaci mPOHODA stáhnete na svém zařízení jednoduše zdarma z online obchodu. V případě systému Android prostřednictvím služby Google Play, pro systém iOS ji pak najdete v App Storu.

Už jste také vyzkoušeli fakturovat v aplikaci mPOHODA? O své poznatky se můžete podělit v diskuzi pod tímto článkem.

Fotogalerie aplikace mPOHODA pro Android

Fotogalerie aplikace mPOHODA pro iOS

Lukáš Kochrda
Jsem zakladatelem webu LKcomp.cz a pomáhám lidem z řad domácích uživatelů, podnikatelů i menších firem, předávám jim své dlouholeté zkušenosti a řeším jejich problémy a požadavky. Jsem ajťákem na volné noze, tvořím moderní weby, grafiku a spolupracuji s dalšími skvělými lidmi v tomto oboru.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *