CERTIFIKOVANÝ PARTNER POHODA

VÍTEJ, IPHONE 6 PLUS

blog_0201Nový iPhone 6 Plus je na trhu již několik měsíců a internet je doslova zaplaven nespočtem recenzí a názorů na toto, podle mě, skvělé zařízení. Někteří iPhone milují, jiní ho nenávidí, tak to bylo a zřejmě i bude. I přesto si ale dovolím podělit se také o svůj pohled na nový iPhone a své zkušenosti s ním.

Když iPhony 6 a 6 Plus spatřily světlo světa, osobně jsem byl zprvu trochu zklamaný. Design předešlých generací jsem si velice oblíbil a podle mě nebylo až tak nutné to měnit. Když jsem navštívil místní prodejnu a k novému telefonu zamířil, ihned se mě ujala příjemná asistentka prodejny s dotazem, zda mi může pomoci. Můj dotaz s úsměvem na tváři byl: „slečno, líbí se Vám?“. Odpověď zněla: „ne, pět-esko bylo krásné, tohle se jim moc nepovedlo“. Po chvíli dalšího povídání jsem odešel s vědomím, že tohle opravdu nebude pro mě a raději si počkám na další generaci. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Stejně tak jako počáteční nesympatie s novým iPhonem jsem vždy zastával názor, že obrovské telefony (pro sebe jsem je nazýval jako „plácačky na mouchy“) nejsou nic pro mě. Netrvalo to ale dlouho a svůj dosavadní iPhone 5s jsem obměnil právě iPhonem 6 a to rovnou v té největší variantě Plus s 5,5 palcovým Retina displejem. A svého rozhodnutí nemohu ani v nejmenším litovat. iPhone 6 Plus je prostě skvělé, všestraně použitelné a nádherné zařízení.

Nemůžete se rozhodnout při výběru mobilního telefonu?

Před iPhonem 6 Plus jsem využíval iPhone 5s, se kterým jsem byl nadmíru spokojen. Dokázal skvěle fotit, organizovat čas, fungovalo na něm LTE, tak že najít cokoliv na internetu byla hračka a když jsem zabloudil, navigace byla hned po ruce. Bylo to pro mě zařízení all-in-one. Časem jsem ale nakonec stejně sáhl po iPadu, na kterém se přeci jen pohodlněji brouzdalo internetem, četlo i vyřizovalo emailovou komunikaci. iPhone 6 Plus se pro mě stal kompromisem a protože již díky němu iPad nepotřebuji, ušetřil mi také místo v batohu.

blog_0202Souhra hardwarového a softwarového vybavení iPhonu 6 Plus je dokonalá. Dvou-jádrový procesor Apple A8 s 64bitovou architekturou a 1 GB operační paměti ve spojení s nejnovějším operačním systémem iOS 8 se postará o jedinečný uživatelský zážitek sledovatelný na precizně zpracovaném 5,5“ Retina IPS panelu s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. O kvalitní fotografie se pak stará 8MP fotoaparát iSight s technologií Focus Pixels a optickou stabilizací obrazu. iPhone 6 Plus nezastaví nahrávání videa v rozlišení 1080p při 60 fps, ani nahrávání zpomaleného videa při 240 fps. Rychlejší bezdrátové připojení a funkce Touch ID jsou samozřejmostí a nefungují jinak, než perfektně.

iPhone 6 Plus pro mě není jen telefon, je to můj osobní asistent informující mě o plánovaných akcích, je to můj nástroj pro komunikaci všemi možnými způsoby, je to náhrada tabletu při surfování na internetu i při drobné správě webových stránek, je to skvělý fotoaparát schopný pořizovat fotografie rychle i v pohybu a v neposlední řadě také výborný navigační systém.  Ostatně i tento článek je od začátku do konce psaný v iPhonu. iPhone 6 Plus mi dokáže ušetřit spoustu času a zato mi stojí.

Závěrem si dovolím několik slov k aféře spojené s ohýbáním telefonu. Tato aféra převážně ve formě videí doslova zaplavila internet poté, co Apple nové iPhony odhalil. Podle mě je logické, že zařízení vyrobené z kovu, jehož rozměry (šířka a výška) se blíží rozměrům tabletu a zároveň jeho tloušťka činí pouhých několik málo milimetrů, nebudu nosit v zadní kapse kalhot, nedej bože abych na něj sedal. Nemohl bych se pak divit, že se telefon ohne. Ostatně, podle mého názoru by na tom jiné telefony s podobným typem konstrukce jistě nebyly lépe.

Lukáš Kochrda
Jsem zakladatelem webu LKcomp.cz a pomáhám lidem z řad domácích uživatelů, podnikatelů i menších firem, předávám jim své dlouholeté zkušenosti a řeším jejich problémy a požadavky. Jsem ajťákem na volné noze, tvořím moderní weby, grafiku a spolupracuji s dalšími skvělými lidmi v tomto oboru.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *